بودجه استان سمنان بر اساس مساحت تعیین شود

  • ۷ آبان ۱۳۹۹
  • ۳۱۱ بازدید

رئیس شورای اسلامی استان

بودجه استان سمنان بر اساس مساحت تعیین شود

رئیس شورای اسلامی استان سمنان گفت:با توجه به جمعیت نسبتا کم و مساحت زیاد استان سمنان بودجه بر اساس پهناوری این استان برنامه ریزی شود.

عباس آلبویه در نشست اعضای شورای اسلامی شهر با نماینده مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه ابراز داشت: با توجه به جمعیت نسبتا کم و مساحت زیاد استان سمنان بودجه بر اساس پهناوری این استان برنامه ریزی شود.

وی افزود: جایگاه شوراها باید رکن چهارم نظام باشد و با این ظرفیت ۱۲۰ هزار نفری شوراهای شهر و روستا حمایت مجلس می تواند در بسیاری از مسائل را اصلاح کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: اصلاح برخی قوانین و تشکیلات شهرداری ها می تواند از پیگیری های مجلس باشد؛ شیوع بیماری کرونا باعث کم درآمدی شهرداری ها شد و با توجه حذف بارانه ای که در گذشته به این نهاد داده می شد در هزینه های عمرانی به مشکل بر می خورد.

آلبویه خاطر نشان کرد: کمبود و پرورش ندادن نیروهای با استعداد بومی در استان سمنان و ماندگار نبودن نیروهای خوب به بدنه مدیریتی آسیب وارد کرده با اینکه مدیران خوبی در سطح کشور از این استان حضور دارند.

رئیس شورای اسلامی استان سمنان تاکید کرد: با برطرف کردن موانع باید توقع جذب سرمایه گذار و منابع داشت و با وجود نزدیکی سه شهرستان سمنان، مهدیشهر و سرخه باید تصمیم گیری هایی در این راستا انجام داد.

وی ادامه داد: برای احیا و به روز رسانی بافت تاریخی از سوی دستگاه های اجرایی با محوریت نماینده همدلی نیاز است تا با همکاری اوقاف، میراث و شهرداری طرح جامع برای بافت قدیمی برنامه ریزی شود.

رئیس کمیسیون مالی شورای شهر سمنان پیشنهاد داد: سمنان با توجه به نیروهای توانمند و هماهنگی بین شوراها و شهرداری ها می تواند بعنوان نمونه مدیریت شهری قرار بگیرد .