بهره برداری از دو پروژه تا پایان سالجاری به همت سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری سمنان.

  • ۱۸ آذر ۱۳۹۷
  • ۷۷۱ بازدید

درچهل و پنجمین کمیسیون عمران وشهرسازی شورای شهر مطرح شد؛
بهره برداری از دو پروژه تا پایان سالجاری به همت سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری سمنان.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، درجلسه کمیسیون عمران شورا که با حضور معاون امورزیربنایی، سرپرست سازمان عمران ومدیر منطقه یک شهرداری درسالن جلسات شورا برگزار شد ، رئیس کمیسیون عمران شورا تلاش مضاعف مدیران شهری را خواستار شد و گفت : با توجه به گزارش عملکرد مالی ، میزان تحقق برنامه ها طبق بودجه مصوب به اطلاع شهروندان رسانده شود.

مجید نظری بهسازی شبکه معابر و اجرای آسفالت در محورهای اصلی و کوچه ها که بر اثر حفاری دستگاههای اجرایی آسیب دیده اند را یکی از نیازهای اصلی شهروندان اعلام کرد و افزود : علیرغم افزایش چند برابری قیمت قیر طی ماه های جاری ، برنامه ریزی جهت تحقق این خواسته شهروندان باید در دستور کار جدی شهرداری قرار گیرد و شورای شهر نیز پیگیر این موضوع خواهد بود.

وی بررسی و شناخت نیازها و اولویت بندی برنامه ها و طرحها را از وظایف مدیریت شهری دانست و گفت : در صورت همراهی دستگاههای اجرایی با شهرداری این اهداف زودتر محقق خواهد شد. در حال حاضر و به علت عدم تصویب و اجرای لایحه مدیریت واحد شهری ، ارائه برنامه های پیش بینی سال های آتی دستگاههای اجرایی خصوصا در حوزه خدمات زیربنایی که منجربه حفاری متناوب در شبکه معابر می شوند، یکی از راه های کاهش هزینه ها در ترمیم نوار حفاری در سطح معابر شهری خواهد بود.

محمد زحمتکش عضو شورای شهر نیز در این کمیسیون زیرسازی های نامناسب شهری را مورد انتقاد قرار داد و گفت : تامین نیاز شهروندان، فراهم کردن خدمات رفاهی ازجمله آسفالت معابر و زیرساخت های آن که توسط شهرداری انجام می شود از سوی شهروندان و کارشناسان رصد خواهد شد .

وی ادامه داد: بی توجهی به زیرسازی و آماده سازی بستر آسفالت، حجم بار ترافیکی منطقه و اجرای آن روی خاک دستی نه تنها شهرداری را متحمل هزینه سنگینی می کند بلکه موجب می شود که پس از گذشت فقط چندماه شاهد ترک خوردن، کنده شدن و درنهایت از بین رفتن آسفالت و به دنبال آن نارضایتی شهروندان باشیم .

مهدی خراسانیان دیگر عضو شورا کارخانه آسفالت شهرداری را کالایی استراتژیک برای شهرداری عنوان کرد و گفت : سمنان تنها شهری است که نسبت به شهرهای اطراف خود دارای کارخانه آسفالت است . باید با مدیریت صحیح و عدم واگذاری آن به بخش خصوصی در حفظ این پتانسیل مثبت ، تلاش بیشتری کرد.

در این جلسه سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری سمنان با توجه به لزوم ایجاد فضاهای سبز و ورزشی در محله های مسکن مهر و شهرک لادن ،از بهره برداری چمن مصنوعی دو زمین خاکی ورهاشده تا پایان سال خبر داد و گفت : پس از ۲۰ سال چمن مصنوعی زمین متروکه واقع در مجتمع لادن که جزو تعهدات اداره ورزش و جوانان سمنان بود، و زمین رها شده در خیابان فاتح چهارم درمسکن مهر با مساحتی حدود ۸۰۰ متر مربع با عملیات بارریزی ، تسطیح ، محوطه سازی اطراف چمن مصنوعی ، جدولگذاری پیاده رو جهت اجرای کفپوش به بهره برداری خواهد رسید .

وی از ثبت معدن سنگ لاشه آهکی سازمان عمران نام برد و اظهار کرد : به منظور تامین مصالح مورد نیاز کارخانه آسفالت و همچنین کارخانه فرآورده های بتنی سازمان عمران، معدن سنگ آهک با ذخیره بیش از یک میلیون تن، در شمالشرق شهر سمنان به ثبت رسید که پس از طی مراحل قانونی و بهره برداری از این معدن، محصولات تولیدی سازمان عمران به لحاظ کیفیت، طرح اختلاط، یکنواختی محصولات به استاندارد حداکثری دست پیدا خواهد کرد و سازمان با حذف قیرو سیمان در زنجیره از تولید تا مصرف به خودکفایی خواهد رسید.

در ادامه این کمیسیون، روند پیشرفت پروژه های دیگر سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .