برگزاری ماراتن رویدادهای فرهنگی در سطح شهر

  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۶۰۳ بازدید

در کمیسیون فرهنگی شورای شهر مطرح شد؛
برگزاری ماراتن رویدادهای فرهنگی در سطح شهر

کمیسیون فرهنگی شورای شهر با دستور کار بررسی رویدادها و المان های فرهنگی ومشکلات موجود در بوستان های سطح شهر تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان،رئیس کمیسیون فرهنگی شورا تعداد بوستان های محله ای در سطح شهر را ۷۳ بوستان نام برد و گفت:از این تعداد بوستان ها بعضی فاقد نام و تعدادی از آنها موقعیت بهره برداری و استفاده عموم را ندارند.

محمد همتی افزود: شهرداری طی روزهای گذشته نهضت آسفالت را برای حرکت خودروها انجام داد، اما با وجود اثر گذاری بوستان ها بر نوع و کیفیت روابط میان شهروندان و محل عابر پیاده هنوز اقدام جهادی برای رفع معضلات موجود در پارکها بر نداشته است.

وی ضمن تاکید بر انتظارات شورا وشهرداری از سایر دستگاههای اجرایی افزود:مدیریت،کنترل،ارزیابی و نظارت در پروژه ها باید بیشتر باشد،با تشکیل جلسات متعدد وبا هدف شعار فرهنگی از حضور دانشجویان و اساتید حوزه فرهنگ بهره بیشتری ببریم.

عباس آل بویه عضو کمیسیون فرهنگی شورا نیز دراین جلسه گفت: سازمان فرهنگی شهرداری با برگزاری ورزش های بومی محلی ،علاوه بر مزیت های ورزش،می تواند درحفظ و بقای فرهنگ هرمحله نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: عوارضی که از سوی شهروندان پرداخت می شود بخشی از درآمدهای شهرداری را تشکیل داده و بخش عمده ای از آن صرف بهسازی،زیباسازی، بهبود معابرو سایر هزینه های خدمات شهری میشود. شهروندان باید بدانند این عوارض ها در کدام قسمت شهر هزینه شده است.