بخشی از آسیب های ناشی از سیل،ازضعف مدیریتی است

  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۵۷۱ بازدید

عباس آل بویه در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان میامی؛
بخشی از آسیب های ناشی از سیل،ازضعف مدیریتی است

رئیس شورای اسلامی استان ازمناطق سیل زده حسین آباد کالپوش و تلوبین بازدید و درجریان مشکلات آنها قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، عباس آل بویه ضمن بازدید از این مناطق و اظهار همدردی با مردم سیل زده گفت : وظیفه شوراها جمع آوری مشکلات حوزه استحفاظی ، اولویت قراردادن آنها ، ارجاع به مسئولین و پیگیری آن می باشد.

وی تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها ، تغییر مسیر رودخانه و عدم رعایت اصول صحیح و قانونی را از جمله عوامل موثر در بروز سیل های اخیر دانست و گفت : استان ما ششمین استان از نظر وسعت است حوادث غیر مترقبه در طبیعت نیز وضعیتی فاجعه انگیز ایجاد می کنند به نحوی که شیرازه زندگی روزمره مردم از هم گسیخته شود .

آل بویه ادامه داد : اگر مشکلات و مسائل احتمالی ناشی از بحران پیش بینی نگردند علاوه بر صدمات روحی روانی ،هزینه بازسازی و ترمیم صدمات ناشی از بحران نیز بسیار بالا خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی استان اظهار داشت : بسیاری از حوادث و آسیب هایی که براثر سیل اخیر بر کشورمان وارد شد به دلیل ضعف مدیریت بوده و بسیاری نیز دست ساز انسان ها است بنابراین در این گونه حوادث تنها یک دستگاه مسئول نیست و باید سایر سازمان ها، دستگاه ها، نهادها و ارگان ها به وظایف ذاتی خود عمل کنند .

آل بویه تاکید کرد: افزایش هماهنگی سازمان های مختلف، برگزاری دوره های آموزش های همگانی برای کارکنان ادارات و عموم مردم می توانددر کاهش این گونه حوادث راهگشا باشد.