بارزترین ویژگی شورای شهر در مرکز استان وجود دیدگاههای مختلف در شوراست.

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۸۹۰ بازدید

رئیس شورای شهرسمنان درآستانه روز شوراها اظهار داشت؛

بارزترین ویژگی شورای شهر در مرکز استان وجود دیدگاههای مختلف در شوراست.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در آستانه روز شوراها با ابراز رضایت از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی سمنان در این دوره،گفت: بارزترین ویژگی شورای شهر در مرکز استان وجود دیدگاه‌های مختلف در شورا و طرح نظرگاه‌های مختلف در آن است و همین ویژگی شورای پنجم را به کارآمدترین شورای شهر در بین ادوار پنجگانه تبدیل کرده است.

سیدمسعود سیادتی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به بودجه ۵۰۷ میلیاردی شهرداری سمنان در سال ۹۸ به دو رویکرد مبنایی به تحقق بودجه پرداخت و گفت: بر مبنای حسابداری نقدی از بودجه ۵۰۷ میلیاردی، رقمی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان محقق شده اما واقعیت آن است که درآمدهای شهرداری محدود به این مهم نیست و لذا اگر بر مبنای حسابداری تعهدی، بودجه ۹۸ شهرداری سمنان را ارزیابی و بررسی کنیم، در واقع ۵۰۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از پیش‌بینی بودجه محقق شده که این رقم نشان از تحقق تقریبا ۱۰۰درصدی بودجه دارد.

وی ضمن تبریک روز شوراها، از شکل‌گیری شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به عنوان یکی از افتخارات دولت اصلاحات نام برد و افزود: این قانون از قوانین مغفول‌مانده در قانون اساسی بود که در دولت اصلاحات به اجرا درآمد و خوشبختانه دستاوردهای خوبی برای مردم و کشور در طول پنج دوره خود داشته است.

وی شورای اسلامی شهر پنجم را شورایی موفق‌تر و کارآمدتر از ادوار قبل از آن ارزیابی و تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل این کارآمدی در شورای شهر سمنان، بهره‌مندی شورای این دوره از تخصص‌های مختلف است.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از برپایی ۲۶۳ جلسه شورای پنجم در سمنان خبر داد و افزود: در این مدت ۸۸۰ مصوبه به تصویب شورای شهر رسیده است و افزون بر آن بالغ بر ۲۰۰۰ ساعت جلسه کمیسیون‌ها برگزار شده است.

سیادتی با اشاره به افزایش کمیسیون‌های شورای شهر سمنان در این دوره از آن به عنوان نمودی از بلوغ پارلمان شهری در مرکز استان نام برد و خاطرنشان کرد: در این دوره متناسب با نیازهایی که احساس می‌شد کمیسیون‌های شورا از چهار کمیسیون در ادوار قبلی به ۹ کمیسیون افزایش یافت.

وی از افزودن یک منطقه به مناطق شهر سمنان به عنوان دیگر دستاورد این دوره نام برد و اظهار کرد: با تاکید بر بازآفرینی شهری و توجه ویژه به آثار و ابنیه تاریخی در منطقه یک شهرداری که تقریبا محدود به بخش قدیمی‌تر و عمده بافت تاریخی و قدیمی شهر می‌شود تلاش شده زمینه استفاده بهتر از ظرفیت‌های گردشگری در این شهر تاریخی بیش از پیش فراهم شود.

رئیس پارلمان شهری سمنان با اذعان به اینکه در این دوره به جلب و جذب گردشگر توجه ویژه شده ادامه داد: در همین راستا هر ۶ استخر آبی شهر سمنان که از آثار تاریخی شهر محسوب می‌شوند همگی به مراکز تفریحی و گردشگری تبدیل شدند و با لایروبی سیستم آب‌پخش‌کن و توجه ویژه به باغ‌راه‌ها و کوچه‌باغ‌های مسیر، ظرفیت خوبی در بخش گردشگری و فضای تفریحی و تفرجگاهی سمنان ایجاد شده است.