انتقال و ساماندهی انبارهای ضایعاتی هرچه سریعتر انجام شود .

  • ۱۸ مهر ۱۳۹۷
  • ۷۷۳ بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان :
انتقال و ساماندهی انبارهای ضایعاتی هرچه سریعتر انجام شود .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، اعضای شورای شهر به همراه شهردار و مدیران شهرداری از شهرک بازیافت سازمان پسماند شهرداری بازدید و به بررسی بحران های ناشی از سو مدیریت انبارهای ضایعاتی پرداختند .

سید مسعود سیادتی در این بازید ، روند اجرایی این پروژه و انتقال هرچه سریعتر انبار ضایعات را به این مکان خواستار شد و گفت : انبارهای ضایعاتی در گوشه و کنار شهر دیده می شود که باید با همکاری مسئولین ذیربط و در راستای حمایت از امنیت اقتصادی ، امنیت اموال خصوصی شهروند و اموال عمومی شهر ، انتقال آنها هرچه سریعتر انجام شود .

شهردار سمنان ساخت این پروژه بزرگ را کاهش تولید زباله و انتقال ضایعات فلزی عنوان کرد و گفت : این شهرک در ۳۰ کیلومتری جاده نظامی سمنان و در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار ساخته شده است .

محمد ناظم رضوی افزود : ۴ قواره ۶ هزار متری برای صنایع سنگین و بیش از ۷۰ قواره برای فلزات مصرفی ، کارتن ،پلاستیک و… در نظر گرفته شده است .
وی گفت : جدول کشی ، زیرسازی ، تیرگذاری برق ، انشعاب آب وبرق و دیوارکشی این پروژه به اتمام رسیده و از سال ۹۶ اماده بهره برداری است .

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری ضایعات فلزی را موادی بازیافت پذیر نامید و گفت : بر خلاف زباله ها ، ضایعات ارزش ریالی قابل توجهی به ویژه ضایعات فلزی و آهن دارد که متاسفانه رها شدن آنها و تبدیل برخی منازل به انبارهای ضایعاتی در محلات مسکونی نه تنها تهدیدی جدی برای سلامت ساکنان بشمار می رود بلکه گاهی سبب بروز مشکلات دیگری مانند آتش سوزی و تبدیل آن به مکان های ناامن اجتماعی شده است .

حمید پیوندی افزود : شناسایی این انبارها از مدت ها قبل در دستور کار شهرداری و سازمان پسماند قرار گرفت که متاسفانه این انبارهای ضایعاتی هیچگونه مجوز فعالیت ندارند .

مسعود سیادتی حمایت و پشتوانه دستگاههای اجرایی را خواستار شد و گفت : شورای شهر طی جلسات متعدد با فرمانداری و دستگاههای ذیربط پیگیر انتقالاین انبارهای ضایعاتی است .

وی در پایان این بازدید گفت : شهرداری سمنان با صرف هزینه هنگفتی این شهرک را ساخته و تمامی مالکین این انبارها که درسطح شهر بدون مجوز اقدام به فعالیت می کنند و باعث نازیبایی چهره شهر و معضلات اجتماعی شده اند موظف به انتقال به این مکان می باشند .