انبارهای ضایعات هرچه سریعتر به شهرک بازیافت انتقال یابد.

  • ۲۷ مهر ۱۳۹۷
  • ۹۴۰ بازدید

اعضای شورای شهر در دویست و سیزدهمین جلسه رسمی شورا تاکید کردند؛

انبارهای ضایعات هرچه سریعتر به شهرک بازیافت انتقال یابد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، دویست و سیزدهمین جلسه شواری اسلامی شهر سمنان روز سه شنبه در سالن جلسات این شورا با حضور ۶ نفر از اعضا به صورت علنی برگزار شد. در این جلسه اعضای شوراخواستار انتقال مابقی انبارهای ضایعات به شهرک بازیافت و ساماندهی این سرمایه‌های ملی شدند.

محمد همتی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در این جلسه بیان کرد: فضاهای سبز و باغ‌ها نقش مهمی در توسعه شهر دارند و از عناصر تاثیرگذار در شالوده شهرها محسوب می‌شوند.

این عضو شورا افزود:  تبدیل باغ‌های حاشیه خیابان شهید احمد پناهی سمنان به انبار ضایعات مساله ای نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.

عباسعلی طالب بیدختی نیز در این جلسه از زباله بعنوان طلای کثیف نام برد و‌گفت: این ضایعات در صورت برنامه ریزی هدفمند به منبعی از ثروت تبدیل می شوند.

طالب بیدختی ادامه داد: واحدهای ضایعات، با دورشدن از محیط شهر و انتقال به شهرک بازیافت، به فعالیت خود ادامه دهند تا شاهد بهبود منظر شهری باشیم .

مهدی خراسانیان یکی دیگر از اعضای شورا بحث‌انتقال انبار ضایعات را مربوط به فروردین سال ۹۷ دانست و‌گفت: از زمان آغاز این طرح تعداد بسیار اندکی به شهرک بازیافت انتقال یافتند ولی هم‌اکنون  تعداد ۳۴ انبار منتقل شده اند .

وی ادامه داد: قطعا اگر پیگیری های سازمان پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری نبود هیج دستگاه اجرایی دیگری نمی توانست تا این حد موفق عمل کند.

عباس آل بویه نایب رئیس شورا نیز انتقال انبار ضایعات را مصوبه شورا دانست و‌گفت : این مصوبه از گذشته در شورای شهر به تصویب رسیده و در بودجه نیز لحاظ شده است و جا دارد شورا  با پیگیری های مجدانه خود ،  دلایل عدم همکاری برخی از دستگاههای اجرایی را خواستار شود .

مدیر عامل سازمان پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری نیز از ممانعت برخی از دستگاههای اجرایی نسبت به انتقال انبار ضایعات سخن گفت و افزود : انتقال این تعداد با کمک و‌حمایت فرمانداری  و دادگستری سمنان صورت گرفته است و امیدواریم با پشتیبانی این دستگاهها بتوانیم مابقی انبارها را به شهرک بازیافت انتقال دهیم .

منبع خبر
روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.