امیدواریم شاهد درآمد پایدار و یکپارچگی مدیریت از طرف شهرداری ها باشیم

  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۵۷۳ بازدید

رییس شورای عالی استان ها در همایش گرامیداشت روز ملی شوراها؛
امیدواریم شاهد درآمد پایدار و یکپارچگی مدیریت از طرف شهرداری ها باشیم

رییس شورای عالی استان ها با اشاره به اصل ۱۰۱ قانون اساسی و انجام کارکردها، مشارکت و نظارت در شوراهای شهر و روستا گفت: در کشور مجموعا ۱۲۰ هزار نفر در شوراها حضور دارند که به صورت مویرگی با هم ارتباط دارند و با همکاری و همدلی می توانند نتیجه مطلوب را به دست آورند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، مرتضی الویری افزود: جسارتی که در دولت اصلاحات برای تشکیل شوراها انجام شد باعث حضور بیشتر مردم در ارکان تصمیم گیری شد و باید از این پتانسیل بهره ی مناسب داشته باشیم.

وی با انتقاد از عدم وجود مشارکت های سازمان یافته در کشور گفت: هر جا مردم به صورت خودجوش مشارکت داشته اند موفق بوده اند ولی متاسفانه در جاهایی که دولت و حکومت در حال مشارکت سازمان یافته مردم بوده اند، ضعیف کار شده است.

الویری تصریح کرد: مشارکت عمومی در زمان حوادثی چون زلزله و سیل بسیار مناسب است که ناشی از عاطفی بودن مردم ایران است ولی قبل از حادثه و پس از اتمام حوادث مشارکت سازمان یافته ای نمیبینیم و حادثه زدگان را تنها می گذاریم.

عضو شورای شهر تهران افزود: وظیفه ی شوراها انسجام این حرکت مردمی و بالا بردن مشارکت عمومی است و شوراها به عنوان حلقه ی اتصال مردم و حکومت باید نقش اساسی در سازندگی ایران ایفا کنند.

الویری با اشاره به اینکه شوراها ستون چهارم تصمیم گیری در کنار سران سه قوه هستند، اظهار داشت: بدون مشارکت مردم هرگز نخواهیم توانست بر شرایط بد اقتصادی، تحریم ها و دشمنان خارجی پیروز شویم و دراین راه اهمیت به شورا حائز اهمیت است.

رییس شورای عالی استان ها در ادامه یادآور شد: آموزش اعضای شورا برای آشنایی با قوانین بسیار جدی است و در سال گذشته در ۱۰ استان این حرکت را شروع کردیم و در سال جدید نیز ادامه خواهیم داد.

وی ضمن تشکر از حمایت های دکتر همتی در کمیسیون تلفیق بابت افزایش بودجه ی شهرداری ها، گفت: قانونی که شهرداری ها را ملزم به خودکفایی کرد موجب شهرفروشی و قانون فروشی شد که امیدواریم با تصویب طرح هایی که در مورد درآمد پایدار و یکپارچگی مدیریت شهری به مجلس دادیم، این مشکلات حل گردد.