امیداوریم سمنان رتبه اول را در طرح اقدام ملی مسکن داشته باشد

  • ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • ۳۳۶ بازدید

رئیس کمیسیون عمران،شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر سمنان

امیداوریم سمنان رتبه اول را در طرح اقدام ملی مسکن داشته باشد

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان گفت: طرح اقدام ملی مسکن از شعارهای دولت است و امیدواریم سمنان در این طرح که مانند طرح جادی مسکن مهر برای مردم امیدآفرین بود رتبه اول را بدست آورد.

مجید نظری در نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با استاندار سمنان اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن از شعارهای دولت است و اگر بی توجهی در ادارات مسکن و شهرسازی رخ دهد این طرح برای شهر سمنان یک فرصت سوزی خواهد بود.

وی تاکید کرد: بخشی از کم کاری از سوی مدیریت شهری و بخش دیگر از سوی ادارات مربوط مانند راه و شهرسازی باعث تصویب نشدن طرح تفصیلی و نگرانی برای شهروندان شده است که پیگیری مدیریت فنی استانداری در این حوزه می تواند آن را زودتر به نتیجه برساند.

نظری ادامه داد: انتقال ساختمان اداره کل زندانها و دادگاه انقلاب از مرکز شهر و نمایان شدن کاروانسرای تاریخی شاه عباسی خواسته دیرین شهروندان سمنان بود که در سفر آیت الله سیدابراهیم رئیسی بعنوان رئیس قوه قضائیه به سمنان مطرح شد و وی دستور این انتقال که باید با حرکت جهادی رخ می داد صادر نمود اما موانع احتمالی ایجاد شده و عدم اقدام به موقع از سوی دستگاه های دولتی مربوطه و مدیریت شهری باعث شد مردم نتیجه آن را مشاهده نکنند که امیدواریم پیگیری جدی مجموعه استانداری در حال حاضر دستور آیت الله رئیسی را به نتیجه برساند.

وی توضیح داد: طرح سنگفرش خیابان امام خمینی(ره) به پیاده راه پس از سالها مطرح شدن توسط شهرداری پیشین اجرایی شد و با تمام مشکلات مالی که داشت به سرانجام رسید اما دستگاه های دولتی در خصوص بسیاری زیرساخت ها و هنگام اجرای عملیات عمرانی حامی شهرداری نبودند و میدان را خالی کردند و شهرداری آن را به انجام رساند؛ حتی دفاع نکردن از مصوبات شورای ترافیک نیز در بازگشایی این عدم همراهی را نشان داد و باعث شد مردم در مقابل مردم قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: اگر مردم به وقت مناسب عملگرایی را مشاهده کنند و طعم خدمت صادقانه را بچشند همواره مانند همیشه از نظام دفاع خواهند کرد از دست دادن زمان باعث فرصت سوزی خواهد شد برای مثال سال گذشته در موضوع حمل و نقل عمومی و حمایتی که وجود داشت در ابتدا خرید ۱۵ دستگاه اتوبوس مطرح شد اما در نهایت با بالا رفتن قیمت ها هفت دستگاه خریداری شد و برای این فرصت سوزی ها باید پاسخگو بود.

عضو کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر سمنان تاکید کرد: شهر سمنان و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان تیم داری حرفه ای ندارد و شهرداری سمنان با توجه به توانمندی حداقلی که داشت یک تیم لیگ برتری فوتبال ساحلی را مدیریت کرد اما با توجه به مطالبات جوانان این شهر امیدواریم در دسته یک در ورزش هایی مانند والیبال،فوتبال و تکواندو تیم داری صورت پذیرد و شهرداری پس از آن بتواند همراهی را داشته باشد.

نظری با اشاره به مساله آب و برداشت آن از منابع آبهای زیرزمینی گفت: برداشت و احداث چاه مشکل آب را به طور کل حل نمی کند و خطرآفرین است زیرا در کمتر از ۲ دهه کاهش سطح ارتفاع آبهای زیرزمینی از ۵۰ به ۳۵۰ متر در حوالی خط راه اهن سمنان مشکلات امنیتی جدی را بدنبال دارد که از استانداری می خواهیم بازدیدهای جدی را از فرونشست های اطراف راه آهن داشته باشند و باید مساله تامین و انتقال آب به طور جدی پیگیری شود.