اعمال سلیقه های شخصی باعث کاهش روند پیشرفت کار می شود.

  • ۶ اسفند ۱۳۹۷
  • ۶۲۳ بازدید

رئیس شورای اسلامی استان در نشست روسای شوراهای شهرستان در گرمسار بیان کرد؛

اعمال سلیقه های شخصی باعث کاهش روند پیشرفت کار می شود.

 

?️به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، عباس آل بویه درجلسه ای که با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر وشهرستان گرمسار و روسای شوراهای اسلامی شهرستان ها در سالن جلسات شورای شهر گرمسار تشکیل شد اظهار داشت : مهم ترین عامل موفقیت شوراها پرهیز از سلیقه های شخصی و سیاسی در انجام امور و حل مشکلات مردمی است .

?️وی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها رابطان و حلقه واسط میان افکار عمومی و مسئولان هستند، گفت: منتخبان شوراهاباید با انسجام ،اتحاد،وفاق وهمدلی در جایگاه حقوقی خود به وظایف محوله قانونی به درستی عمل کنند، و رابطان خوبی میان مردم و مسئولین در جامعه باشند . شوراها باید گام های بلندی در جهت ارتقاء جایگاه شورا و انجام وظایف نظارتی این نهاد مشورتی برداشته و این اطمینان خاطر را برای حاکمیت و مردم ایجاد کنند که با واگذاری وظایف بیشتر به نظام شورایی، می توان در راستای اجرای وظایف نظام اداری کشور، تسهیل و تسریع صورت بگیرد .

?️رئیس شورای شهرستان و عضو شورای شهر گرمسار نیز در این جلسه بیان کرد: شوراها بازوهای توانمندی هستند که باید اختیارات آنها از طرف دولت وشورای عالی استان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

?️احمد جعفری با بیان اینکه انتخابات شوراها با مشارکت مردم شکل گرفته است افزود: رسالت شوراها تثبیت نهاد مردمی و ارتقا کارایی این نهاد است ‌ .
اعضای شوراهای شهر و روستا با همکاری و هم افزایی و استفاده از خرد جمعی، نسبت به ساماندهی مسائل شهری و روستایی و جذب رضایتمندی بیش از پیش مردم تلاش کنند.

?️سید مسعود سیادتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان تشکیل این جلسات را اقدامی مثبت و الگویی برای شوراهای کل کشور ارزیابی کرد و گفت : اهداف شوراها با تشکیل سندیکای بزرگ در شورای عالی استان محقق خواهد شد واین امر منوط به همدلی و اتحاد بین خودمان می باشد . تشکیل جلسات مکرر بین اعضای شوراهای استان و شهرستان به دور از هرگونه اختلافات سیاسی و ارائه پیشنهادات و انتقادات نقش موثری در شناخت واقعی جایگاه شوراهاخواهد بود.

?️رئیس شورای اسلامی شهر گرمسار نیز تقویت شوراها با اصلاح قوانین و افزایش اختیارات آنها را خواستار شد و افزود: شوراها رکن قانون اساسی هستند ایجاد رضایتمندی دربین مردم، سرلوحه و اولویت کاری شوراهاست .
تمام مدیران دستگاههای اجرایی و حوزه های فرهنگی و اقتصادی مکلف و موظف به همکاری ، تعامل و پاسخگویی به تمام اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا می باشند.

?️حسن همتی افزود :پشتیبانی و‌حمایت شوراها از یکدیگر بهترین وموثرترین رمز موفقیت درجهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری، انجام وظایف محوله، توسعه وعمران شهری و نشان دادن جایگاه واقعی شوراها خواهد بود.

?️ شهردارگرمسارنیز ضمن اظهار خرسندی ازحضور درجلسه شوراهای شهرستان سمنان و قدردانی از حمایت های بی دریغ نمایندگان مردم شهرهای استان سمنان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حرکت تعاملی بین شوراها و شهرداران ، افزایش سطح علمی و فرهنگی ،پویایی و رشد همه جانبه ، همدلی و همگرایی ،نشان دهنده رشد و توسعه درشهرهای استان سمنان است.

?️یاسر عربی در ادامه ضمن انتقاد از کمبود نیروی انسانی متخصص در شهرداری ها وعدم اختیارات لازم جهت جذب نیروی مورد نیاز افزود: اعضای شوراها باید تجربیات مالی و اداری خود را نیز با یکدیگر به اشتراک گذاشته و تصمیمات خود را ضمن بررسی همه جانبه از لحاظ حقوقی و کارشناسی دقیق بصورت لایحه از طریق نمایندگان خود درمجلس شورای اسلامی پیگیری نمایند . مجموعه شهرداری نیز که زیرمجموعه شوراها می باشند با تمام‌توان خود سیاست و اهداف شوراها را پیگیری خواهندکرد .

?️در پایان این جلسه اعضا شوراهای شهرستان ضمن بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود ، در معیت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گرمسار از پروژه های فعال سطح شهر بازدید کردند .