اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال جهت تجهیز و توسعه ناوگان درون شهری

  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • ۸۳۷ بازدید

در جلسه بودجه ریزی و تعرفه نویسی سال ۹۹ مطرح شد،

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال جهت تجهیز و توسعه ناوگان درون شهری

با هدف کاهش  و  هزینه های  مدیریت شهری از طریق افزایش بهره وری از منابع انسانی و امکانات موجود و جلوگیری از موازی کاری ها و فرصت سوزی ها،  جلسه ای با حضور مدیران عامل سازمان ها و مناطق شهرداری  با عنوان بودجه ریزی و تعرفه نویسی سال ۹۹  در سالن جلسات شورای شهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان نایب رئیس شورای شهر در این جلسه هزینه و درآمد  را دو رکن مهم و تاثیرگذار در شهرداریها نام برد و گفت :  اساس فعالیت های عمرانی، خدماتی و فرهنگی  استوار بر این دو اصل است و هر چقدر در مدیریت هزینه ها  موفق تر عمل کنیم  در واقع به توسعه پایدار و همه جانبه شهرمان کمک کرده ایم.

عباس آل بویه بودجه را برنامه جامع مدیریتی دانست و افزود : بودجه عقلانیت و حکمرانی در طول یکسال مالی است اما تنظیم آن پس از پیشنهاد ،ارائه و تصویب شورای شهر  باید کنترل و نظارت شود.

وی از تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال بودجه جهت بازسازی ناوگان درون شهری خبر داد و افزود: این بودجه ابزار بسیار مطلوب برای رسیدن به اهداف ماست و بهترین زمان برای مدیریت برنامه ریزی و تبادل نظر جهت ساماندهی ناوگان درون شهری است که پیگیری جدی سازمان  مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رامی طلبد .

رئیس کمیسیون مالی شورا بودجه سال آینده را منوط به پیوست درآمدی خواند و ادامه داد: اولویت سال آینده ما کسب درآمد و خلق درآمد است. با بودجه ارزش افزوده و فروش املاک ،شهرداری به جایی نمی رسد مگر اینکه در پروژه های سرمایه گذاری خلق درآمد کنیم .

سیدمسعود سیادتی رئیس شورا نیز در این جلسه یکی از درآمدها را درآمد استقراضی نام برد و گفت : استقراض به معنى استفاده از ظرفیت‌هاى پس‌انداز جامعه و به‌کار انداختن آن در تأمین نیازهاى مالى و یا در راه پیشرفت اقتصادى شهر می باشد . شهرداری ها در جاهایی  موفق هستند و پیشرفت می کنند که از روحیه استقراضی برخوردار باشند.

وی پساب سمنان را سرمایه ای جاودان برای این شهر دانست و ادامه داد:  با حفر چندین حلقه چاه آب به خانه ها خواهد رسید اما زمانی که تبدیل به پساب شد آن زمان سرمایه شهرداری خواهد شد آیا این درآمد پایدار نیست ؟

رئیس شورا ادامه داد: تملک چند ملک ، تملک نیست با ۷۰ میلیارد بودجه اختصاصی نمی توان هم خیابان باهنر هم خیابان زاوقان را تعریض کرد و در کنار آن اتوبان هم کشید اعضای شورای شهر هم باید درآمدهای استقراضی را ببینند و این جرات را به شهرداری هم بدهند.

سیادتی در پاسخ به افرادی که ملک فروشی را شهر فروشی دانستند عنوان کرد: ملک فروشی شهر فروشی نیست ، این شعاری است که برخی از دوستان سر می دهند .زمین هایی که در طرح تعریض خیابان سعدی بعنوان معوض داده شده همان زمین هایی است که با پیگیری شورای  دوره اول در زمان شهردار وقت تصرف شده بود . آیا این شهر فروشی است ؟

این مقام مسئول در پایان خطاب به مدیران مناطق و سازمان ها گفت : بدون هیچ واهمه ای اعلام می کنم روزی که از شورای شهر بروم آرزو دارم شهرداری هزار میلیارد بدهی داشته باشد یعنی هزار تومان درآمدی که شما از سبک استقراضی استفاده کردید در برابر آن سود پرداخت کردید اما از سرمایه تون به موقع استفاده کردید . از حقوق شهرداری سفت و سخت دفاع کنید و از طریق درآمد استقراضی طرح و پیشنهاد خود را جهت ترقی و پیشرفت شهر ارائه دهید قطعا با کمک شما شهر پیشرفت خواهد کرد.