احداث بلوک بزرگ شهری در بافت تاریخی سمنان

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹
  • ۳۱۸ بازدید

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان
احداث بلوک بزرگ شهری در بافت تاریخی سمنان

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان گفت: بلوک شهری با کاربری تجاری مسکونی در پهنه شرقی مسجد امام خمینی (ره) از سوی شهرداری با معماری ایرانی اسلامی ساخته می شود و در صورت سرمایه گذاری بخش خصوصی سرعت اجرای این طرح بیشتر می شود.

مجید نظری در نود و دومین نشست کمیسیون عمران شورای شهر افزود :این طرح در فاز دوم با ۱۱ هزار مترمربع زیربنا اجرا می‌شود و بزرگترین ویژگی این طرح دسترسی به مسجد امام خمینی(ره) ، گلزار شهدا و تکایای وابسته است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این طرح که بیش از ۱۰ سال است بعلت موافقت نکردن کارشناسان میراث نظر به قرار گیری در بافت تاریخی مورد موافقت قرار نگرفته بود در حال حاضر با اصلاحات صورت پذیرفته مورد تایید قرار گرفته و بزودی ساخت آن آغاز می شود.

این عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: از دستگاه های مرتبط از جمله اداره ثبت و اسناد و اوقاف و امور خیریه تقاضای همکاری بیشتر در جهت رفع موانع املاک خصوصی را خواستاریم تا اجرای آن هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد .

وی بیان داشت: ایجاد زیرزمین این طرح می توانست در جهت رفع مشکل پارکینگ مفید باشد اما با نظر کارشناسان و حفظ حریم مساجد جامع و امام خمینی(ره) حذف و طرح با ایجاد همکف و طبقه اول به بهره برداری خواهد رسید و برای پارکینگ محوطه ای در خیایان شهید علومی پیش بینی شد.

وی ادامه داد: با توجه به احیای بافت تاریخی گذر فرهنگی و بازار محلی و توجه به حیاط مرکزی که از شاخص های معماری ایرانی است نیز در ساخت این بنا صورت می پذیرد.