اجرای تفاهم نامه موزه سلامت فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

  • ۸ اسفند ۱۳۹۷
  • ۶۰۳ بازدید

در راستای پاسداشت فرهنگ سلامت پیرامون بیمارستان تدین صورت گرفت؛

اجرای تفاهم نامه موزه سلامت فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان دریکصد و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورا با حضور دکتر ناظم رضوی شهردار ، دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان تفاهم نامه فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شد.

?️رئیس شورای اسلامی شهر سمنان این تفاهم نامه و همدلی را در راستای پاسداشت فرهنگ سلامت عنوان کرد و گفت : بر اساس این تفاهم نامه مقررشد بیمارستان تدین بدلیل قرارگیری در مرکز شهر و حفظ این آثار ملی بر اساس ضوابط میراث فرهنگی و قدمت تاریخی آن به موزه سلامت تبدیل شود.

?️مسعود سیادتی افزود : این موزه با افزایش سطح سواد بهداشتی جامعه می تواند قدم مفیدی در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه و به دنبال آن افزایش رفاه اجتماعی داشته باشد و امیدواریم این تقاهم نامه گام های مثبتی در توسعه عملیات عمرانی، فرهنگی بهداشتی ، خدماتی و درمانی را فراهم نماید .‌

?️شهردار سمنان نیز دراین جلسه ضمن اظهار خرسندی از وفاق و همدلی دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری بیان کرد: پس از انتقال زندان از میدان اصلی شهر و دسترسی به کاروانسرا و ایجاد موزه سلامت ، مسیر گردشگری با شاخصه آب از کاروانسرا ، استخر باغ فیض ، امامزاده علی بن جعفر و ارگ قطعا فضای شهری مناسب و زیبایی برای عبور گردشگران ومسافران خواهد بود .

?️ناظم رضوی درخصوص دو بیمارستان واقع در ورودی شهر گفت: ضلع جنوبی بیمارستان امیرالمومنین و ضلع شرق بیمارستان کوثر تا خیابان ابریشم دارای نوار سبز وسیعی بوده وچنانچه تعامل و‌همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری سمنان ادامه یابد ، این نوار سبز پس از واکاوی ،نصب مبلمان شهری ، روشنایی و آلاچیق نه تنها تبدیل به مکانی جهت اقامت مسافران خواهد شد بلکه در زیباسازی منظر شهری و هویت بخشی از دیدگاه مسافران نیز تاثیری دوچندان خواهد داشت .

?️سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیز این ساختمان را بدلیل قدمت تاریخی آن یکی از قدیمی ترین مراکز درمانی سمنان نام برد و گفت : ایده این طرح توسط دانشگاه علوم پزشکی ارائه شد و پس از پیگیری های سازمان میراث فرهنگی مقرر شد این ساختمان با بهره مندی از ضوابط و دستورالعمل های سازمان میراث فرهنگی بازآفرینی و تعمیرات اساسی آن نیز بر مبنای آثار تاریخی انجام شود .‌

?️عباس بابایی حفظ این ساختمان را از دو جهت حائز اهمیت دانست و‌افزود : بخشی از این ایده بدلیل واقع شدن این ساختمان تاریخی در محور گردشگری می باشد و بخش دیگر آن به جهت نوستالژی بودن و خاطره انگیز بودن این مکان می باشد که می تواند هویت و ریشه تاریخی شهر را در بر گیرد.

?️بابایی ادامه داد : این ساختمان پس از بازسازی در دو بخش تقسیم خواهد شد . بخشی از آن مربوط به ارائه آثار تاریخی مرتبط با سلامت و درمان و تجهیزات پزشکی و فرآیندهای درمانی است و بخش دیگر آن آموزش و ارائه اطلاعات و دانستنی های پزشکی و سلامت جهت ارتقا سلامت شهروندان خواهد بود که قطعا در این راستا همکاری دانشگاه علوم پزشکی را می طلبد .

?️ دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان این جلسه پس از تقدیم تفاهم نامه به اعضای شورا وشهردار سمنان گفت : شهر سمنان ظرفیت گردشگری زیادی دارد و امیدواریم این همراهی و تعاملات فیمابین بیشتر از گذشته در رشد و‌توسعه و آبادانی شهرمان و معابر گردشگری نقش موثری داشته باشد .