آموزش فرهنگ وقف به صورت میدانی در مدارس اجرا شود

  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹
  • ۱۵۶ بازدید

محمد همتی در سیصد و پنجمین جلسه رسمی شورا؛

 آموزش فرهنگ وقف به صورت میدانی در مدارس اجرا شود

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سمنان گفت:جهت تاثیر گذاری در انتقال بسیای از درس ها در مدارس که در حال حاضر به صورت شنیداری است برخی از آموزش ها مانند وقف می تواند به صورت میدانی اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ،محمد همتی در نشست اعضای شورای شهر با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به یکی از درس های مطالعات اجتماعی پایه هشتم با موضوع وقف ابراز داشت: بسیاری از درس ها به صورت شنیداری آموزش داده می شود که در صورت میدانی تاثیر و انتقال آن بیشتر می شود.

وی ادامه داد: اداره کل اوقاف و آموزش و پرورش می توانند برای آموزش و انتقال فرهنگ وقف به دانش آموزان با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه برنامه ریزی کنند تا در آینده این رفتار مناسب اجتماعی تقویت شود.

وی اضافه کرد:در واحدهای درسی کمتر دیده می شود که موضوعات درسی به صورت عملی باشد در صورتی که میدانی بودن آن برای دانش آموزان قابل فهم تر است.

عضو شورای شهر سمنان افزود: وقف دارای اهمیت تاریخی سیاسی فرهنگی است و برای آموزش آن بیش از پیش باید برنامه ریزی بگیرد.

محمد همتی: خدمات همگانی در پیرامون امامزادگان سمنان کمرنگ است

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سمنان گفت:معمولا فضاهای عمومی اطراف امامزاده های پر رونق و خدمات عمومی بسیار است در صورتی که فضاهای پیرامون امامزادگان در شهر سمنان کمرنک است و همین باعث می شود زائرین کم تر در آن محل توقف کنند.

محمد همتی بیان داشت : طرح هایی که می توان برای اطراف امامزادگان به آن توجه کرد مجموعه ای از ارائه آثار محصولات فرهنگی مذهبی و گردشگری است .

وی با تمجید از ایجاد واحد های تجاری که مقابل درب ورودی اصلی امامزاده علی بن جعفر که از سوی شهرداری در حال انجام است گفت: این طرح ها می تواند زائر را با توقف بیشتر همراه کند و باعث می شود مردم آن منطقه از حضور بیشتر زائر بهره مند شود و همچنین برای ارائه آثار فرهنگی مذهبی سمنان جایگاهی وجود داشته باشد .

وی بیان داشت : نگاه بلند مدت به طرح های تجاری فرهنگی در اطراف اماکن متبرکه که در مسیر حرکتی مردم و مسافران است با همکاری شهرداری و اداره کل اوقاف می تواند خدمات بیشتر و با کیفیت تری را برای مردم آن منطقه و شهر ایجاد کند