يکشنبه, 26 آبان 1398
  • ساعت : ۱۰:۶:۱۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ 
  • کد خبر : ۱۳۳۷۰
حشمت اله جعفری رئیس گروه بازرسی بر عملکرد شوراها در وزارت کشور عنوان کرد؛
شهرداری ها محل آزمون و خطا نیستند، زیرساخت هر گونه تغییری باید فراهم شود

حشمت اله جعفری رئیس گروه بازرسی بر عملکرد شوراها در وزارت کشور عنوان کرد؛

شهرداری ها محل آزمون و خطا نیستند، زیرساخت هر گونه تغییری باید فراهم شود

رئیس گروه بازرسی، پیگیری ،نظارت وارزیابی بر عملکرد شوراها در وزارت کشور وهیئت همراه و مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها با اعضای شورای شهر سمنان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان حشمت اله جعفری رئیس نظارت بر عملکرد شوراها در وزارت کشور ضمن اظهار خرسندی از حضور در ساختمان شورای شهر گفت : این روند که مدیران شهری به حفظ این آثار تاریخی و میراث فرهنگی به سبک معماری خود اقدام کردند ،عملی بسیار شایسته والگویی از منظر زیبایی برای دیگران خواهد بود به گونه ای که در بدو ورود ،این ساختمان پیام فرهنگی این شهر را به مخاطب خود بازگو می کند.

وی هدف از این بازدید را گفتگو با اعضای شورا و بررسی سوابق  و مصوبات شورا عنوان کرد و افزود: متاسفانه در بحث شوراها وزارت کشور نه خیلی خوب حمایت کرد و نه خیلی نظارت . اما در این فرآیند و دیدار با اعضاهای شورای اسلامی شهر و روستا در صدد رفع موانع، مشکلات و بهینه سازی خواهیم بود و امیدواریم شورای شهر سمنان را بعنوان الگو و یک مدل به دیگران معرفی کنیم.

جعفری در خصوص  شوراهای فرادست عنوان کرد: شوراهای فرادست که اغلب شوراهایی ناشناخته برای جامعه و گاهی حتی برای جامعه شورایی هستند وظایفی مهمی دارند. از جمله مهمترین وظایف شورای عالی استان ها امکان ارایه طرح  به مجلس شورای اسلامی یا دولت است. وظیفه ای که  اگر به صورت کامل و دقیق محقق شود آثار در خشانی خواهد داشت وما درصدد معرفی آنها به دستگاههای اجرایی می باشیم.

رئیس بازرسی بر عملکرد شوراها گفت: قانون شوراها جزو معدود قوانینی است که مکرر مشمول تغییرات و اصلاحات شده است. با مرور زمان این قانون  شعاع اختیارات شوراها را نیز محدود کرده است  و همین امر عزمی جدی برای ما ایجاد نموده تا با برنامه‌ریزی دقیق، تعامل مناسب ، آموزش جامع شوراها و ایجاد اتحاد میان شوراها، جایگاه شوراها را ترقی داده و نقش شوراها را در مدیریت کشور بیشتر نماییم.

جعفری همچنین در خصوص شهرداری ها نیز گفت : شهرداری ها محل آزمون و خطا نیستند،قبل از اجرا کردن هر مولفه ای در ابتدا  باید زیرساخت های آن مهیا شود چرا که هر گونه تغییر و تحولی ممکن است به ساختار آن اداره و یا عملکرد آن آسیب برساند .

وی در پایان این نشست پس از بررسی مصوبات  و مشکلات و مواردمطروحه توسط اعضای شورا از ساختمان اداری شورا  دیدن کرد.

منبع خبر
روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0