دوشنبه, 31 تير 1398
رو عنوان : عباس آل بویه نایب رئیس شورای شهر سمنان در دیدار رئیس بازرسی بر عملکرد شوراها عنوان کرد؛
عنوان : عدم تخصص های لازم در زمینه مالی و بودجه ریزی در وزارت كشور ،شوراها و عملكرد آنها را تحت الشعاع قرار داده است.
کد خبر : ۱۳۳۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ 
ساعت : ۱۰:۳:۱۰
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عباس آل بویه نایب رئیس شورای شهر سمنان در دیدار رئیس بازرسی بر عملکرد شوراها عنوان کرد؛

عدم تخصص های لازم در زمینه مالی و بودجه ریزی در وزارت کشور ،شوراها و عملکرد آنها را تحت الشعاع قرار داده است.

نایب رئیس شورای شهر سمنان در دیدار رئیس بازرسی بر عملکرد شوراها در وزارت کشور،  از ادغام برخی  از سازمان های ناهمخوان در شهرداری انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، عباس آل بویه گفت : ناهماهنگی های موجود در وزارت کشور و عدم تخصص های لازم در زمینه مالی و بودجه ریزی ، شهرداری ها و شوراها را تحت تاثیر قرار داده و بالطبع بر عملکرد آنها نیز بی تاثیر نمی باشد.

رئیس کمیسیون درآمد شورای شهر افزود: ادغام برخی از سازمان های شهرداری ها که ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند همانند سازمان بافت و نوسازی و سازمان عمران شهرداری ،مشکل دیگری است که گریبانگیر شهرداری ها شده است و این درحالی است که هنوز برخی از شهرداری های کشور مانع  ازادغام سازمان های خود  شده و شهرداری سمنان با ادغام چند سازمان خود مشکلات عدیده ای پیدا کرده است.

آل بویه همچنین در خصوص بخشنامه ارسالی از سوی وزارت کشور جهت انجام حسابداری تعهدی بیان کرد: بر اساس این بخشنامه تفریغ بودجه سال  96می بایست بر اساس حسابداری تعهدی باشد که پس از مدتی بخشنامه دیگری مبنی بر  عدم اجرای آن وصول و ادغام بودجه سازمان ها و شهرداری در دستور کار قرار گرفت در صورتیکه روش حسابداری شهرداری نقدی و سازمان تعهدی است چگونه می توان آنها را ادغام کرد؟

نایب رئیس شورا ادامه داد: خلاهای تخصصی مالی، املاک و حقوقی در کمیته تطبیق مشکل دیگر سرراه شهرداری و شوراهاست که خوشبختانه با همکاری معاون  هماهنگی امور عمرانی استانداری  و مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای اسلامی آموزش همزمان شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی بطور مستمر در دستور کار قرار گرفت.

این عضو شورا در خصوص  سهام شهرداری ها در شرکت آب وفاضلاب ، شفاف سازی  سهم شهر سمنان از جرائم واریزی راهنمایی رانندگی  به خزانه ، فرسودگی ناوگان حمل و نقل شهری از دیگر موارد عنوان شده توسط رئیس کمیسیون درآمد ومالی شورا و به نمایندگی از اعضای شورای شهر مطرح و خواهان رسیدگی و پیگیری آن شد.بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0