دوشنبه, 31 تير 1398
رو عنوان : مهدی جهان تیغ سرپرست اداره کل آموزش شورای عالی استانها مطرح کرد؛
عنوان : عدم اهمیت به آموزش، عامل توسعه نیافتگی و بی نظمی در كشور است.
کد خبر : ۱۳۳۴۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ 
ساعت : ۸:۵۱:۶
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مهدی جهان تیغ سرپرست اداره کل آموزش شورای عالی استانها مطرح کرد؛

عدم اهمیت به آموزش، عامل توسعه نیافتگی و بی نظمی در کشور است.

 

در دوره آموزشی ای که صبح امروز  در سالن جلسات شهرداری مهدیشهر برگزار شد، نقش و اهمیت آموزش بعنوان عامل اصلی واساسی درکشور مطرح و تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان،  مهدی جهان تیغی نقش آموزش را در توسعه کشور، حمل ونقل،ترافیک ،احترام به طبیعت و بسیاری از موارد دیگر حائز اهمیت دانست و‌گفت:رشد و توسعه در کشور در گرو توسعه پایدار است، و دستیابی به توسعه پایدار نیز نیازمند برنامه ریزی و آموزش در همه سطوح می باشد.

وی افزود: انسان به عنوان یکی از مؤلفه های توسعه پایدار در مرکز توجه قرار داشته چراکه توسعه پایدار و‌همه جانبه از بستر نیروی انسانی می گذرد و تداوم هر توسعه و‌تحولی در گرو آموزش صحیح به نیروی انسانی است.

سرپرست اداره کل آموزش شورای عالی استانها بیان داشت : اگر امروز آموزش و فرهنگ سازی ، مهارت های فردی، کنترل خشم و مدیریت زمان را برای کودکانمان آغاز کنیم تا ۲۰ سال دیگر اولین گام ها را به سمت توسعه کشورمان برداشته ایم.

جهان تیغ ادامه داد: همه ما موظفیم مجموعه ای را تحت عنوان تکالیف شهروندی به اجرا درآوریم چرا که مهارت های زندگی بین افراد و شهروندان یک جامعه که ملت نامیده می شوند یک تکلیف بوده و باید نهادینه شود.

وی گفت: تا زمانی که آموزش بعنوان اصل مهم واساسی درکشور مطرح نشود توسعه صورت نمی پذیرد واگر بتوانیم از  ۱۲۴ هزار پیغمبری که هرکدام نمونه بارزی از آموزش و تعلیم بودند بیاموزیم که در آموزش باید دیدگاه پیامبری داشت قطعا موفق تر خواهیم بود.

جهان تیغ در پایان تاکید کرد: آموزش افراد نوعی سرمایه گذاری ملی است و قطعا هر کشوری که در این راه تلاش بیشتری نماید، بدون شک از رشد و توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیشتری در آینده برخوردار خواهد شد. در واقع در این مدت کوتاه نمی توان مهارتی را آموزش داد اما استفاده از تجربه دیگران نیز یک مدل نوین از مهارت آموزی است.

 

 بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0