دوشنبه, 31 تير 1398
رو عنوان : عباس آل بویه رئیس شورای استان بیان کرد؛
عنوان : شوراها باید پشتیبان و حامی اصلی شهرداری ها باشند
کد خبر : ۱۳۳۴۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ 
ساعت : ۸:۴۸:۳۹
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عباس آل بویه رئیس شورای استان بیان کرد؛

شوراها باید پشتیبان و حامی اصلی شهرداری ها باشند

 

دوره آموزشی ویژه اعضای شورای اسلامی شهر و روسای شورای اسلامی شهرستان ها به میزبانی شهرداری مهدیشهر وباحضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای مرکز استان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان،رئیس شورای استان لازمه زیرساخت توسعه انسانی را آموزش دانست و‌گفت: خوشبختانه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و‌همکاری و‌مساعدت مدیرکل دفترامور شهری وشوراهای اسلامی استانداری در کل استان تقویم اجرایی تدوین شده و در راس آنها آموزش جزو اولویت ها قرار گرفته است.

عباس آل بویه افزود:  درآمد پایدار و مدیریت شهری ،دو خواسته مهم واصلی شوراهاست که لایحه آن توسط شورای عالی استان به مجلس ارائه و در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم هرچه زودتر به این مهم دست یابیم.

وی ضمن انتقاد از بوروکراسی کمیته تطبیق بیان داشت: با تسهیل فرآیند بوروکراسی در کمیته تطبیق ،زمینه ایجاد تحول در شهرداری ها و پیشرفت وتوسعه شهرها فراهم شود.

نایب رئیس شورای شهر سمنان همچنین شوراها را بعنوان نهاد تصمیم گیر و ناظر بر عملکرد شهرداری‌ها دانست که تاثیر فراوانی بر مدیریت شهری داشته و این کار با انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد شهرداری، همچنین تصویب قوانین و مقررات شهری و‌حمایت همه جانبه از شهرداری ها صورت می‌گیرد.

آل بویه در پایان خلاقیت،نوآوری و ابتکار را بعنوان مهره گمشده ای بیان داشت و افزود: خلاقیت یکی از ویژگی های انسان است که می تواندمنجربه حرکت و پویایی شود .یکی از شاخصه های خلاقیت در زمینه مدیریت شهری است و اظهار امیدواری نمود همه شوراها با اندیشه خلاق خود و تجربیات شهرهای دیگر ، زمینه پیشرفت و‌توسعه یافتگی را درشهرهای خود به اجرا درآورند.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی فردا سوم تیرماه سالجاری با حضور اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان سمنان،گرمسار،مهدیشهر،آرادان و سرخه به میزبانی شهرداری مهدیشهر و دهم تیرماه نیز با حضور شوراهای اسلامی روستاهای شاهرود ،دامغان و میامی به میزبانی شهر بسطام برگزار خواهد شد.

 

 بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0