دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
رو عنوان : رییس شوراهای استان سمنان در همایش گرامیداشت روز ملی شوراها مطرح کرد؛
عنوان : ساختار حكومتی خواهان واگذاری اختیارات به شوراها نیست
کد خبر : ۱۳۰۸۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ 
ساعت : ۸:۴۶:۳۲
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس شوراهای استان سمنان در همایش گرامیداشت روز ملی شوراها مطرح کرد؛

 

ساختار حکومتی خواهان واگذاری اختیارات به شوراها نیست

 

رییس شورا های استان سمنان با انتقاد از عدم واگذاری اختیارات به شوراهای شهر و روستا گفت: ساختار حکومتی خواهان واگذاری اختیارات به شوراها نیست.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، عباس آل بویه در همایش روز ملی شورا در جمع مسئولان و اعضای شوراهای شهر و روستای استان سمنان، اظهار داشت: شورا ها یکی از ۴ ستون اصلی تصمیم گیری در کنار قوای سه گانه می باشند که با واگذاری اختیارات به آنها، جایگاه کسی خدشه دار نمی شود و میتواند به عنوان بازوی کمکی عمل کند.

 

وی با انتقاد از سیستم دریافت ها و پرداخت ها در بحث ارزش افزوده، خاطر نشان کرد: متاسفانه پرداخت ارزش افزوده بر اساس جمعیت صورت می گیرد و در استان پهناور سمنان با بیش از بیست میلیون زائر که عبور می کنند و کلیه خدمات آنها بر عهده ی ماست، پرداختی بر اساس جمعیت ۷۰۰ هزار نفری انجام می شود که این سنخیتی با خدمات ارائه شده ندارد.

نایب رییس شورای شهر سمنان همچنین با اشاره به حق جرائم رانندگی که به شهرداری ها تعلق می گیرد خواستار پیگیری موضوع از طریق نیروی انتظامی استان شد.

 

وی با اشاره به کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری ها، بیان داشت: متاسفانه با وجود کاهش درآمدها، دولت کمک های خود را کاهش داده است و برای ناوگان حمل و نقل عمومی نیز کمک شایانی دریافت نمی کنیم.

 

آل بویه در پایان با انتقاد از مصوبه ادغام سازمان های شهرداری ها گفت: ماهیت برخی از سازمان با هم متفاوت است و در زمینه حسابرسی و مالی نیز مشکلات فراوانی به وجود آمده است که خواستار لغو این مصوبه هستیم.

 

 

 بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0