دوشنبه, 5 فروردين 1398
رو عنوان : در راستای پاسداشت فرهنگ سلامت پیرامون بیمارستان تدین صورت گرفت؛
عنوان : اجرای تفاهم نامه موزه سلامت فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشكی سمنان
کد خبر : ۱۲۷۶۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ 
ساعت : ۱۳:۳۶:۳۵
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در راستای پاسداشت فرهنگ سلامت پیرامون بیمارستان تدین صورت گرفت؛

اجرای تفاهم نامه موزه سلامت فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی سمنان

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان دریکصد و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورا با حضور دکتر ناظم رضوی شهردار ، دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان  تفاهم نامه فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی منعقد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان این تفاهم نامه  و همدلی را در راستای پاسداشت فرهنگ سلامت عنوان کرد و گفت : بر اساس این تفاهم نامه مقررشد بیمارستان تدین بدلیل قرارگیری در مرکز شهر و حفظ این آثار ملی بر اساس ضوابط میراث فرهنگی و قدمت تاریخی آن به موزه سلامت تبدیل شود.

مسعود سیادتی افزود : این موزه با افزايش سطح سواد بهداشتي جامعه مي تواند قدم مفيدي در راستاي ارتقاي سطح سلامت جامعه و به دنبال آن افزايش رفاه اجتماعي داشته باشد و امیدواریم این تقاهم نامه گام های مثبتی در توسعه عملیات عمرانی، فرهنگی بهداشتی ، خدماتی و درمانی را فراهم نماید .‌

شهردار سمنان نیز دراین جلسه ضمن اظهار خرسندی از وفاق و همدلی دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری بیان کرد: پس از انتقال زندان از میدان اصلی شهر و دسترسی به کاروانسرا و ایجاد موزه سلامت ، مسیر گردشگری با شاخصه آب از کاروانسرا ، استخر باغ فیض ، امامزاده علی بن جعفر و ارگ قطعا فضای شهری مناسب و زیبایی برای عبور گردشگران ومسافران خواهد بود .

ناظم رضوی درخصوص دو بیمارستان واقع در ورودی شهر گفت: ضلع جنوبی بیمارستان امیرالمومنین و ضلع شرق بیمارستان کوثر تا خیابان ابریشم دارای نوار سبز وسیعی بوده وچنانچه تعامل و‌همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری سمنان ادامه یابد ، این نوار سبز پس از واکاوی ،نصب مبلمان شهری ، روشنایی و آلاچیق نه تنها تبدیل به مکانی جهت اقامت مسافران خواهد شد بلکه در زیباسازی منظر شهری و هویت بخشی از دیدگاه مسافران نیز تاثیری دوچندان خواهد داشت .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیز این ساختمان را بدلیل قدمت تاریخی آن یکی از قدیمی ترین مراکز درمانی سمنان نام برد و گفت : ایده این طرح توسط دانشگاه علوم پزشکی ارائه شد و پس از پیگیری های سازمان میراث فرهنگی مقرر شد این ساختمان با بهره مندی از ضوابط و دستورالعمل های سازمان میراث فرهنگی بازآفرینی و تعمیرات اساسی آن نیز بر مبنای آثار تاریخی انجام شود .‌

 

عباس بابایی حفظ این ساختمان را از دو جهت حائز اهمیت دانست و‌افزود : بخشی از این ایده بدلیل واقع شدن این ساختمان تاریخی در محور گردشگری می باشد و بخش دیگر آن به جهت نوستالژی بودن و خاطره انگیز بودن این مکان می باشد که می تواند هویت و ریشه تاریخی شهر را در بر گیرد.

بابایی ادامه داد : این ساختمان پس از بازسازی در دو بخش تقسیم خواهد شد . بخشی از آن مربوط به  ارائه آثار تاریخی مرتبط با سلامت و درمان و تجهیزات پزشکی و فرآیندهای درمانی است و بخش دیگر آن آموزش و ارائه اطلاعات و دانستنی های پزشکی و سلامت جهت ارتقا سلامت شهروندان خواهد بود که قطعا در این راستا همکاری دانشگاه علوم پزشکی را می طلبد .

دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان این جلسه پس از تقدیم تفاهم نامه به اعضای شورا وشهردار سمنان گفت : شهر سمنان ظرفیت گردشگری زیادی دارد و امیدواریم این همراهی و تعاملات فیمابین بیشتر از گذشته در رشد و‌توسعه و آبادانی شهرمان و معابر گردشگری نقش موثری داشته باشد .بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0