دوشنبه, 5 فروردين 1398
رو عنوان : درجلسه یکصد و‌پنجاه و‌سوم شورای اسلامی شهر بیان شد؛
عنوان : ضرورت تسریع در راه اندازی پله برقی راه آهن سمنان
کد خبر : ۱۲۷۶۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ 
ساعت : ۱۳:۲۸:۳۷
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

درجلسه یکصد و‌پنجاه و‌سوم شورای اسلامی شهر بیان شد؛

ضرورت تسریع در راه اندازی پله برقی راه آهن سمنان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، یکصد و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورا با حضور ناظم رضوی شهردار ، مدیر راه آهن و معاون اداره ناوگان راه آهن سمنان برگزار شد.

مسعود سیادتی رئیس شورای شهر سمنان ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن ،یکی از مهم ترین مباحث مرتبط باشهرمان را نواقص موجود در راه آهن سمنان عنوان کرد و‌گفت : راه آهن سمنان با توجه به تردد حجم‌کثیری از مسافران ، دانشجویان و زائران حرم امام رضا(ع) دارای نواقص زیادی است . مبادی ورودی هرشهر نقش تاثیرگذاری در ارزش بخشی به شهر و بعنوان نگین آن شهر شاخصه های همان منطقه را نشان می دهد.

شهردارسمنان نیز در این جلسه اظهار داشت: راه آهن سمنان یکی از ورودی های شهربوده که توجه و‌نگاه بیشتری را می طلبد و خوشبختانه در طرح جامع و‌تفضیلی نیزجهت تقویت خطوط ریلی و شهرسازی نگاه ویژه ای به آن شده است .

ناظم رضوی افزود : ایام نوروز امسال شهر سمنان حول محور شهر دوستدار کودک خواهدبود و فرصتی است برای کودکان جهت شکل دادن و یا تغییر محیط پیرامون آنها و ارتباط آنها با احساس شادی و نشاط . با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ، تزئینات شهری و المان های نوروزی  ورودی شهر باید متتاسب با مبانی حوزه شهر دوستدار کودک مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

محمدهمتی عضوشورا بیان داشت :‌مرکز استان دارای ۲۲۰ هزار نفر جمعیت ثابت  بوده وتا  ۶۰ هزارنفر گردش جمعیت دارد.  تسریع درراه اندازی پله برقی، ارتقا راه آهن ، زیباسازی، المان میدان راه آهن ، نظافت عمومی و رفع نواقص موجود را مطالبه به حق شهروندان دانست و خواستار پیگیری آن شد.

مجید نظری دیگر عضو شورا پروژه شهری بلوار فدک و جاده خیرآباد سمنان را مطرح کرد و گفت : خط ریلی عامل بازدارنده توسعه شهری است و خواستار تعامل راه آهن در خصوص بلوار فدک در مجاورت خطوط ریلی ایستگاه راه آهن سمنان شد .

علیرضا بابایی نیا مدیر راه آهن سمنان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت : بعنوان فرد عادی بدلیل تاخیر در راه اندازی پله برقی شرمنده شهروندان بوده و منکر نواقص موجود در راه آهن نیستیم اما بدلیل کمبود بودجه اتمام پله برقی معوق ماند که با پیگیری های انجام شده و انعقاد قرارداد با پیمانکار امیدواریم تا تابستان سال آینده نواقص موجود مرتفع و بتوانیم پاسخگوی شهروندان باشیم .بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0