دوشنبه, 5 فروردين 1398
عنوان : یكصد و پنجاه و‌یكمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر سمنان با ادامه بررسی بودجه سال ۹۸ برگزار شد.
کد خبر : ۱۲۷۲۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ 
ساعت : ۱۲:۲۱:۱۴
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

یکصد و پنجاه و‌یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر سمنان با ادامه بررسی بودجه سال ۹۸ برگزار شد.

اعضای موافق در تشریح بودجه سال ۹۸ آن را نزدیک به واقعیت دانسته و نگاه ویژه به حوزه سرمایه گذاری وایجاد بسترهای مناسب را یکی از مهمترین عوامل پیشرفت شهر عنوان کردند .

بودجه ۵ هزار میلیارد ریالی شهرداری تقریبا متناسب با واقعیت می باشد. پیمانکار بومی و غیر بومی که با سرمایه خود برای شهر تلاش می کند سرمایه گذار واقعی بوده که راهگشای تحقق بودجه و‌ رشد و توسعه شهر خواهد شد و قطعا از آنان استقبال خواهیم کرد.

سمت و‌سوی بودجه عملیاتی ،بودجه ای است که براساس واقعیت نوشته شده باشد و‌حرکت در راستای عملیاتی شدن آن انجام پذیرد ‌. بدلیل شرایط بی ثباتی در اقتصاد کشور ،قطعا هر بودجه ای دارای آسیب خواهد بود اما الزامات بودجه ، هدف گذاری در اولویت های پروژه ها ، تقویم اجرایی مناسب ، نقش پررنگ سرمایه گذاران در بخش خصوصی درمشارکت پروژه ها ، حرکت موازی در انجام پروژه ها در تحقق بودجه سال آینده نقش بسزایی خواهد داشت .

 سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری به دلیل دارابودن زیرساخت های مهم فرهنگی ووظایف گسترده و مهمی که دارد مستلزم بودجه درخور این مجموعه بوده و باید بودجه آن افزایش یابد.

وظیفه شهرداری و شورا ،سیاست گذاری و وظیفه عمرانی عملیاتی است .انتظارات شهروندان بالاست برنامه ریزی عملیاتی باید توام با داده ها و داشته های ما باشد . تحقق بودجه به همت و‌تلاش همه ما بستگی دارد.

اعضای مخالف با بودجه سال آینده  نیز فروش خارج از ظرفیت املاک ، اجرا نشدن برخی از پروژه ها بدلیل محقق نشدن بودجه سال ۹۷ ، دور از واقعیت بودن بودجه امسال را از دلایل مخالفت خود اعلام نمودندبازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0