شنبه, 4 اسفند 1397
رو عنوان : دریکصد و‌چهل و ششمین جلسه رسمی شورای شهر بررسی شد؛
عنوان : نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری
کد خبر : ۱۲۵۶۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ 
ساعت : ۸:۰:۳۹
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دریکصد و‌چهل و ششمین جلسه رسمی شورای شهر بررسی شد؛

نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، درجلسه رسمی شورا که باحضور سیدعباس دانایی فرماندارسمنان،  شهردار ، معاونین سازمان حمل ونقل و پایانه ها ، سرپرست سازمان حمل ونقل بار ومسافر شهرداری و نماینده شرکت عقاب افشان در سالن جلسات شورا تشکیل شد ، رئیس شورای شهر اظهار کرد: با توجه به فرسوده بودن بخش هایی از ناوگان حمل ونقل شهری و ضرورت اجرای برنامه هایی برای کاهش آلودگی هوا در شهرها و احترام به حقوق شهروندان؛ تمامی دست اندرکاران امر و دستگاهها در موضوع توسعه و‌نوسازی حمل و نقل عمومی شهری همکاری و همفکری داشته باشند .

سید مسعود سیادتی افزود :سن زیاد ناوگان حمل و نقل شهری ،مصرف سوخت بالا ، تصادفات جاده ای و عدم ایمنی سرویس مدارس دانش آموزان از  دلایلی است که دولت رابرای نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری مصمم کرده و تنها راه حل این معضل را خروج ناوگان های فرسوده دانست.

معاون سازمان حمل ونقل جاده ای دراین جلسه بیان کرد: تعداد مینی بوس های درحال تردد که دارای کارت هوشمند می باشند ۱۹۸ دستگاه بوده و عمر فرسودگی در مینی بوس و اتوبوس ها را ۱۵ سال بیان کرد . این درحالی است که میانگین سن فرسودگی درحال حاضر به ۲۸ سال رسیده است و چاره ای جز خروج از صنعت حمل ونقل را ندارند .

فرماندار سمنان نیز درخصوص الزام نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری اظهار کرد: جلسات متعدد کارگروه ماده ۱۸ با محوریت نوسازی و‌توسعه ناوگان شهری برگزار شده و الزام امسال ما نیز خروج مینی بوس و اتوبوس هایی است که حدود ۸۰ درصد آنها کاملا فرسوده بوده و از عمر فرسودگی خود نیز گذشته اند و باید پاسخگوی امنیت و جان دانش آموزان باشند .

وی افزود : در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان ، اتحادیه مکلف به خارج کردن ناوگان فرسوده است وسازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری نیز باید بخشی از ناوگان را بازسازی ، تعدادی از اتوبوس ها و مینی بوس ها راخارج و تعدادی نیز به ناوگان اضافه نماید .

اعضای شورای شهر نیز هریک پیشنهاد و نظرات خود را ارائه و بیان کردند : تعداد مینی بوس هایی که از سن فرسودگی گذشته اند در شهر بسیار زیاد بوده و اجازه فعالیت ندارند . چنانچه تسهیلات کم بهره توسط بانک های عامل پیش بینی شود اتحادیه باید نسبت به نوسازی و خروج آن اقدام نماید . موضوع امنیت جان دانش آموزان و تدوین برنامه اتحادیه بطور جدی پیگیری شود .‌

در پایان این جلسه ضمن ارائه پیشنهاد و اعلام آمادگی شرکت عقاب افشان جهت ارائه تسهیلات لازم توسط بانک های عامل و همکاری شرکت مذکور، مقرر شد در اسرع وقت جلسه آتی با حضور اتحادیه ، بانک های عامل و دستگاههای ذیربط جهت جمع بندی و الزام توسعه ناوگان حمل ونقل شهری برگزار شود .بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0