شنبه, 4 اسفند 1397
رو عنوان : درجلسه هم اندیشی فوتبال ساحلی در سالن جلسات شورای شهر عنوان شد؛
عنوان : هیچ صنعتی در دنیا، قَوی تر از صنعت ورزش نیست.
کد خبر : ۱۲۵۴۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ 
ساعت : ۹:۳:۴۳
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

درجلسه هم اندیشی فوتبال ساحلی در سالن جلسات شورای شهر عنوان شد؛

هیچ صنعتی در دنیا، قَوی تر از صنعت ورزش نیست.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، نایب رئیس شورا در جلسه ای که با حضور دکتر ناظم رضوی شهردارسمنان ، دکتر بابایی سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ، حسن آل بویه رئیس شرکت های شهرک صنعتی و جمعی ازمدیران شهری درسالن جلسات شورا تشکیل شد بیان کرد: هر جامعه ای به افتخار آفرینی نیاز دارد و به قهرمان خود نیز می بالد قطعا شهرداری و شورای شهر با رعایت قوانین و مقررات و استفاده از نظرات کارشناسان بدنبال موفقیت و کسب افتخار در عرصه ورزش و به تبع آن ایجاد شور و نشاط اجتماعی و الگوهای سالم برای جوانان خواهد بود .‌

عباس آل بویه افزود :شهرداری و شورای شهرطبق قانون برای تیم‌داری و حمایت مالی ازورزش قهرمانی وظیفه‌ ای نداشته واز طرفی بُنیه مالی شهرداری نیز مناسب این امورات نیست، اما با پیگیری های فرماندار و‌ نماینده سمنان درمجلس شورای اسلامی جهت حمایت از تیم فوتبال ساحلی ، تا حد زیادی زیرساخت ها فراهم و تا این لحظه این تیم سرپا ماند .

وی متولی این امر را اداره کل ورزش و‌جوانان عنوان کرد و گفت : تیم‌ فوتبال ساحلی اولویت اصلی ماست و با توجه به شرایط اقتصادی و‌مالی شهرداری ، چنانچه مشارکت ارگان های دولتی و خصوصی و بعضا اسپانسرها وجود داشته باشد باز هم شهرداری از کمک مالی دریغ نخواهد کرد .

عباسعلی طالب بیدختی عضو شورا در این جلسه از حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان و مشکلات مالی آن نام برد و افزود : نگاه شهرداری و شورا نسبت به ورزش مثبت است اما اعتبار ما نیز زیاد نیست و پشتوانه مالی نداریم .

وی افزود : هیچ صنعتی در دنیا قوی تر از صنعت ورزش نیست. تیم داری در سطح حرفه‌ای ، یعنی نشان دادن جوانان این نقطه به دیگر نقاط کشور و ما  می‌توانیم استعدادهای شهر خود را در سطح ملی نشان دهیم . جوانان ما در تیم فوتبال ساحلی پتانسیل راهیابی به جایگاه‌های بهتر و معرفی سمنان بعنوان قطب فوتبال ساحلی را دارند .

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز در این‌جلسه از احتمال قهرمان شدن تیم کاراته بانوان درسالجاری نام برد و افزود : در سال گذشته در تیم تکواندو آقایان نایب قهرمان، در فوتبال ساحلی وسط جدول و در والیبال نیز مشکلات اساسی وجود داشت ، اینکه کل لیگ برتر بانوان با تیم سمنان ۶ تیم می باشد ، ۵ تیمِ رقیب دارای ۱۵ سال سابقه بوده وتوسط اسپانسرهای بسیار قوی ونامدار حمایت می شوند و به جرات میتوان گفت هزینه بازی تدارکاتی آنها معادل کل هزینه و اعتباری است که ما به والیبال اختصاص می دهیم  .

دکتر عباس بابایی افزود : متاسفانه این‌مشکل در مورد ورزش های دیگر از جمله فوتبال ساحلی نیز صدق می کند .فوتبال ساحلی درسال گذشته آخرین بازی خود را با تیم پارس جنوبی داشت ، تیمی که قرارداد ماساژور آن معادل کل اعتبارات تیم فوتبال ساحلی سال گذشته ما بود .

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و هزینه پرداخت یک میلیارد ریال جهت اعزام تیم فوتبال ساحلی به شهرهای جنوبی در سال گذشته ، متاسفانه مجموعه مدیریت شهرداری توان پرداخت هزینه را نداشته و امیدواریم همان طور که درسال گذشته نام سمنان و این تیم در شبکه سراسری و شهرهای دیگر زبانزد شد ،  با همفکری و‌حمایت تمامی مدیران دستگاههای اجرایی زحمات تیم فوتبال ساحلی به بار بنشیند و این جوانان افتخار شهرمان باشند .

در پایان این جلسه مقرر شد مسئولین استانی جلسه ای جهت برنامه ریزی  نهایی و پشتیبانی از تیم ها تشکیل و راهکارهای لازم ارائه شود .بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0