دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
رو عنوان : نایب رئیس شورای شهر سمنان بیان كرد :
عنوان : راهكارهای اجرایی جهت رفع موانع در تملك املاك بررسی شود .
کد خبر : ۱۲۴۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ 
ساعت : ۸:۹:۴۰
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نایب رئیس شورای شهر سمنان بیان کرد :

 

راهکارهای اجرایی جهت رفع موانع در تملک املاک بررسی شود .

 

به گزارش روابط عمومی شورای  اسلامی شهر سمنان ، نایب رئیس شورای شهر در جلسه ای که با حضور مدیران و مسئولین املاک و حقوقی شهرداری در صحن شورا تشکیل شد ، افزایش جمعیت شهرها و توسعه محیط شهری را عاملی در جهت  تعریض خیابان و تملک املاک واقع در طرح تعریض بیان داشت و گفت : جهت اجرایی شدن اهداف و پروژه های شهرداری باید راهکارهای اجرایی و موانع برطرف شود .

عباس آل بویه افزود : مهم ترین مشکل تعیین تکلیف حقوقی زمین هایی است که در محدوده این طرح ها قرار دارند و شهرداری را مکلف به اجرای قوانین و شناسایی  و توافق با مالک  می کند .

وی با بیان اینکه فرهنگ و دستورالعمل اجرایی هر محله ای از شهر با مکانی دیگر متفاوت است اظهار داشت : حضور فیزیکی نیروهای شهرداری در آن مکان  ، اعلام نظر واحد شهرسازی در خصوص استحکام بنا ملک ، برآورد هزینه و کارشناسی های دقیق حقوقی و توافق با مالک لازمه اجرای تملک و تعریض خیابان خواهد بود .

نایب رئیس شورا اعتماد شهروندان به مدیریت شهری را مهم ترین مولفه نظم اجتماعی عنوان کرد و گفت : مدیریت شهری به ویژه شهرداری به عنوان یکی از بزرگترین سازمان های خدمات محور ، هنگامی می تواند بیشترین کارایی و بهره وری را داشته باشد که اعتماد شهروندان را جلب کند .

آل بویه اراضی و املاک مجهول المالک و رها شده در سطح شهر را از دیگر مشکلات موجود بیان کرد و گفت :  وجود زمین‌های رها شده  در شهر  معضلات اجتماعی را هر روز مضاعف می‌کند و  متاسفانه تعداد این زمین ها  در شهر سمنان کم نیست .

در این جلسه مقرر شد راهکارهای اجرایی جهت رفع مشکلات موجود در تملک املاک واقع در طرح بررسی و راهکارهای حقوقی و قانونی جهت شناسایی املاک مجهول المالکبازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0