دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
عنوان : راهكارهای اجرایی جهت دوگانه سوز كردن اتوبوس های درون شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت ‌ .
کد خبر : ۱۲۴۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ 
ساعت : ۱۰:۸:۵۲
منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

راهکارهای اجرایی جهت دوگانه سوز کردن اتوبوس های درون شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت ‌ .

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، در جلسه یکصد و سی و چهارم شورای شهر که با حضور سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری تشکیل شد ، رئیس شورای شهر آلاینده های هوا را معضل اساسی در شهرها نام برد و گفت : اتوبوس های فرسوده شهری عاملی در جهت افزایش آلودگی هوا هستند .

دکتر سید مسعود سیادتی افزود : سیستم های حمل و‌نقل عمومی می توانند تاثیر گذارترین عامل در کاهش ویا افزایش آلودگی زیست محیطی باشند و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل شهری نقش مهمی در کاهش آلودگی شهری خواهند داشت .

وی بیان کرد : پیشرفت صنعت و زندگی شهرنشینی یکی از آسیب های جدی در زندگی شهرنشینی است که بخش اعظم آن اتوبوس های فرسوده و دود زا هستند .

این مقام مسئول اظهار کرد : در راستای کاهش آلایندگی هوا و با توجه به برنامه های در دست اقدام دولت جمهوری اسلامی در جهت سهمیه بندی سوخت به ویژه بنزین ، با پیوست زیست محیطی جهت کاهش آلایندگی هوا و با توجه به پیش بینی بودجه سال ۹۷ و استمرار آن در سال ۹۸ ، مقرر شد بررسی های کارشناسانه توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان جهت دو گانه سوز کردن اتوبوس های درون شهری انجام شود .

 بازگشت                   
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0